Het ANWB fonds heeft ook dit jaar weer € 10.000,00 per provincie beschikbaar gesteld voor het meest inspirerende maatschappelijk project. Lokale organisaties en verenigingen die zich inzetten voor duurzaamheid of mobiliteit.
Het fonds ondersteunt initiatieven die een zichtbaar verschil maken in hun eigen omgeving. Om die reden hebben wij ons op 13 maart j.l. bij het ANWB fonds hebben aangemeld met het project Elektrische deelauto, een 4 x 4 zitter (van bijvoorbeeld het merk Frisian Motors, zie plaatje). Zo kunnen we ouderen en mensen die slecht ter been zijn blijven vervoeren en zo de kans geven om hun geliefde plek, de watersportvereniging op het strand, te bezoeken.

De meesten zijn al jarenlang lid en missen het samenzijn en de gezelligheid op de zomerse dagen op het strand genietend van hun vrienden, familie, vis en/of zeilmaten. Skuytevaert heeft een betekenisvol sociaal doel voor hen. In het teken van duurzaamheid is een elektrische variant aangevraagd en zijn we dus ook goed milieubewust bezig.
Na indiening van de aanvraag brak er een tijd van wachten aan en op 20 april j.l. kregen we het verlossende antwoord:
We hebben fantastisch nieuws: ons project is geselecteerd! Dat betekent dat we kans maken op een bijdrage van €10.000.
Reactie van ANWB:
“Hartelijk dank voor je aanvraag voor de ANWB Fonds winactie 2026. Ook dit jaar ontvingen we opnieuw een groot aantal inspirerende inzendingen. Per provincie komen de drie projecten met de meeste stemmen in de top 3. Uit deze top 3 kiest de ANWB Adviescommissie vervolgens op basis van het aantal stemmen, de maatschappelijke impact en de kwaliteit en onderbouwing van de aanvraag, de uiteindelijke winnaar. De beoordelingscommissie heeft een zorgvuldige selectie gemaakt van de projecten die doorgaan naar de stemronde.”
Hoe nu verder?
Ons project wordt opgenomen op de speciale stemwebsite: www.anwb.nl/stemopons.
De stemsite gaat live op 11 mei om 10.30 uur.
We moeten zoveel mogelijk stemmen werven dus vanaf 11 mei 10.30 uur is het aan jou om zoveel mogelijk stemmen te verzamelen. Roep iedereen op om te stemmen: familie, vrienden, buren, collega’s. Iedere stem telt.
De winnaars worden op vrijdagmiddag 12 juni telefonisch geïnformeerd. De feestelijke cheque-uitreikingen vinden plaats tussen 2 juli en 10 juli.
En…… natuurlijk zijn we er met dit bedrag nog niet en zullen er nog meerdere fondsen moeten worden aangeschreven om het totale bedrag om de deelauto aan te kopen binnen te krijgen maar….. we gaan er met z’n allen voor!
